Türkiye'de Tesla

Tesla’nın Türkiye’deki ilk mağazası, İstanbul Zorlu Center’da açılacak!

0
Tesla Türkiye'de olacak. Uzun zamandır sürekli kulaklarımızda aşina olan sözler bu anlamda değerlerini günden güne arttırdı.

SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın dünyanın en çok elektrikli otomobil satan vizyoner ve prestijli firması Tesla, resmi olarak ülkemize geliyor. Bu yıl İstanbul’da açılması planlanan ilk servis ve mağaza için çalışmaların başladığı söylentiler arasında.

Tesla Türkiye’de olacak. Uzun zamandır sürekli kulaklarımızda aşina olan sözler bu anlamda değerlerini günden güne arttırdı.


Son yıllarda yükselişine hız kazandıran Tesla, binek otomobilden spor modellere, tırlardan kamyonetlere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip vizyoner ve ender otomotiv firmalarından. Şirketin yenilikçi teknolojileri, performans açısından benzinli araçlara göre çok daha ucuza satması dünya pazarında büyük bir ilgiyle karşılanıyor.


Geçtiğimiz hafta dünyanın en güçlü roketiyle uzaya gönderilen Tesla Roadster, dünyanın en pahalı otomobil reklamının kahramanı olmuştu. Elon Musk’ın uzay teknolojileri tarihine geçen bu atılımı bütünüyle SpaceX kasasından finanse edilince Tesla’dan bu konuda hiç masraf yapadı. Bu başarının ardından ülkemize gelmeye hazırlanan Tesla, araçlarının servis ve satışı için ilk noktaları İstanbul’a açacak.


NTV’nin yaptığı habere göre Tesla’nın Hollanda merkezi olan Tesla Motors Netherlands B.V., İstanbul’un Anadolu yakasında uygun bir yer için arayışa başladı. Firmanın önümüzdeki altı ay içinde ilk resmi servisini hizmete sokması bekleniyor. Servis içerisinde sadece tanıtım amaçlı olarak üç ila dört farklı Tesla modelinin sergileneceği de kaydedilenler arasında.
Firma ilk etapta Tesla Model S, Model X ve ürettiği en uygun fiyatlı binek otomobil olan Model 3 ile ülkemiz piyasasına giriş yapacak. Model 3, ABD’de 35 bin dolarlık fiyat etiketiyle tam bir halk arabası olarak nitelendiriliyor. Aynı zamanda ülkemizde ciddi bir talebi karşılaması bekleniyor.


Yakın zamanda ülkemize resmi giriş yapacak olan Tesla’nın Türkiye’de hali hazırda 150 müşterisi bulunuyor. Bu müşteriler araçları arızalandığı zamanlarda Hollanda’ya gitmek zorunda kalıyorlar. Elbette açılacak mağazanın ardından satışlar da artacağı için servis ağında yoğunluk yaşanacağı da aşikar.
Tüm bu bahsi geçen gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.

Akıllardaki Soruya Yanıt Burada: Tesla Batıyor Mu?

Önceki Yazı

Tesla Türkiye’de Hangi Şehirlere Şarj İstasyonu Kuracak?

Sonraki Yazı

Dikkatini çekebilecek diğer yazılar

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir