BlogTürkiye'de Tesla

Tesla Türkiye’de Hangi Şehirlere Şarj İstasyonu Kuracak?

0
Teslanın Türkiye pazarına girmeden önceki şarj istasyonlarını duyurması ile birlikte tamamen artık bu pazar için entegre olmaya hazır bir firma halini aldı.

Dünyanın en hızlı elektrikli şarj istasyonları olarak bilinen Tesla Supercharger’ların ülkemizde hangi şehirlerde kurulacağı, Tesla’nın resmi internet sitesinden duyruldu.
Şüphesiz elektrikli otomobiller, artık dünyanın dev üretici firmalarının birinci önceliği olmaya başladılar. Henüz Türk yetkililerin böyle bir açıklaması bulunmuyor, fakat elektrikli otomobillere olan ilgimiz, yakın gelecekte böyle bir adım atmamızı sağlayabilir.
Tesla, bilindiği gibi elektrikli araç üretiminde dünyanın en prestijli ve vizyoner şirketlerinden. Yalnızca otomobil üretmeyen şirket, elektrikle çalışan TIR dahi üretmeye başlamıştı. Ülkemizde Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ ile bir anlaşma yapan şirket, hızlı elektrikli şarj istasyonu “Supercharger”ların Türkiye’de hangi şehirlerde kurulacağını resmi sitesinde duyurdu.

Teslanın Türkiye pazarına girmeden önceki şarj istasyonlarını duyurması ile birlikte tamamen artık bu pazar için entegre olmaya hazır bir firma halini aldı.


Supercharger’ların kurulacağı şehirlerimizin listesi şu şekilde:
-Ankara
-İstanbul
-İzmir
-Antalya
-Aydın
-Balıkesir
-Bursa
-Edirne
-Sakarya/Hendek
-Konya


Tesla’nın resmi sitesine baktığımızda, Supercharger’ların ne zaman hizmete gireceği yönünde bir açıklama şimdilik bulunmuyor. Yalnızca “Coming soon” ifadesinin bulunduğu sitede, şehirlerin üzerine tıklayarak istasyonların hangi konumlarda inşa edileceğini de görmek mümkün.

Tesla’nın Türkiye’deki ilk mağazası, İstanbul Zorlu Center’da açılacak!

Önceki Yazı

Tesla Suv Model X

Sonraki Yazı

Dikkatini çekebilecek diğer yazılar

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Blog