Blog

Tesla Suv Model X

0

Tesla’nın SUV modeli olan Model X‘in detaylı bir incelemesinin yapılacağı bu yazıda Model X ile ilgili tüm teknik detayları sizin için derledik ve değerlendirdik. Öncelikle SUV dediğimizde öne çıkması gereken iki özellikten iç hacmin kullanım şeklinden ve sağlamlıktan bahsedecek olursa üçüncü sıra koltuklarla Tesla’nın alışık olduğumuz bir özelliği ve bu SUV‘u rakiplerinin bir adım önüne koyuyor bile ki motorun ön kısmından başlayarak yan granajlar ve tavana kadar saran bir güvenlik kasası düşünülmüş ve bugüne kadar ki en güvenli SUV araçlarından biri üretilmiş demek mümkün. Bunun yanı sıra iç hacim demişken arka koltuklar yatırıldığında aracın içinde oldukça geniş bir alan oluşuyor ki bu boşluğu valizlerle doldurabilir veya yollara düşmek gibi hayalleriniz varsa rahatlıkla bir yatak bile sığdırabilirsiniz. Bunun haricinde ise bagaj kapağına sporcular için bisiklet, snowboard gibi spor araçlarını monte edebilecekleri sistemler de düşünülmüş.Bunun dışında ise ikinci koltuk sırası ile 7 kişiyi de rahatlıkla alabilen Tesla Model X yukarıya doğru açılan yan kapıları ile de sportif bir hava kazanmış.

Tesla modellerinizde karşımıza çıkmaya hazırlanan Tesla SUV Model X’i incelecek

Otomatik giriş sistemini içinde barındıran araç anahtarınız ile yaklaştığınızda sürücü kapısı açılıyor ve fren pedalına hafifçe basmanız ile yine kapıya dokunmadan kapı kapanıyor. Eğer maceraperest birisiyseniz ve aklınız sürekli yollarda ise bu araç sizin için arkasına bağlanacak 2260 kilogram civarında bir karavanı da çekebiliyor.

Tesla Model X Motor Özellikleri
⦁ 465 kilometre menzil olarak tanımlanmış ancak performansta 450-485 kilometre gidebiliyor.
⦁ 0-100 km/s 3.1 saniye gibi Bugatti Veyron ile yarışır nitelikte bir seriliğe sahip.
⦁ 601 HP be  ygir gücüne sahip güçlü bir motor.
⦁ Otomatik vites.
4×4 çekişli olarak tasarlanmış ve yokuşlarda yüksek bir performansa sahip.

Tesla Model X olarak içerisine bakıldığı zaman gerçekten hayran bırakan bir tasarım ve özgünlükle beraber her zaman en kaliteli detayları bizlere sunuyor.

Tesla Model X Fiyatları
Türkiye’de ki ilanlara bakarak ortalama 160.000€ civarında bir rakama ortalama olarak ulaşabiliriz. 2018 model Tesla Model X fiyatı böyle olunca ülkemizde yayılır mı diye düşünmek oldukça yanlış zira 0 karbon salınımı %90 daha ucuza yakıt tedarik imkanları ile halk tabanında satın alınabilecek daha mütevazi tasarımlarla karşımıza çıkmaya başlayacaktır. Özellikle Toyota Elektrikli Araba, Renault Elektrikli Araba ve Tesla Arabaları gibi öncü firmaların yaptığı performans tasarımları olan bu otomobillerin geleceğin araçları olacakları tahmin etmek zor değil. buna karşılık 900.000€ civarında satılan supersport arabalardan da oldukça cazip ve özellikle de akaryakıttan edilecek tasarruf ile neredeyse ucuza geleceği bile söylenebilir.

Tesla Türkiye’de Hangi Şehirlere Şarj İstasyonu Kuracak?

Önceki Yazı

Tesla S tek şarjla 1000 kilometre üzerine çıktı!

Sonraki Yazı

Dikkatini çekebilecek diğer yazılar

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Blog