Blog

Tesla 3, Akıllı Telefonlardaki Uygulamayla Yönetilebiliyor

0
Sizlere tesla model 3 ile birlikte tamamen telefon ile yönetilebiliyor.

Dünyanın en vizyoner firmalarından Tesla, otomobil sektörüne yepyeni bir soluk daha getirdi. Akıllı telefonunuza indirdiğiniz Tesla uygulamasıyla telefonunuzu kullanarak arabanızı çalıştırabilir, kapıların kilidini açıp kapatabilirsiniz.

Sizlere tesla model 3 ile birlikte tamamen telefon ile yönetilebiliyor.


Elektrikli otomobilleri daha büyük bir kitleyle buluşturması heyecanla beklenen, dünyanın en vizyoner ve yenilikçi firmalarından Tesla’nın Model 3 otomobili gerek fiyatı, gerek özellikleriyle insanlarda hayranlık uyandırmaya devam ediyor. Aracın baz modelinde 0-100 km/h hızlanması 6 saniyenin altında kalıyor. Daha üst modeller için bu hızlanma süresi daha kısa. Ayrıca aracın menzili en az 346 km olarak belirtildi. Ancak Tesla bu rakamı geçmeyi hedeflediğini ifade etmişti. Model S gibi Model 3 de arkadan itişli ve 4×4 versiyonlu. Model S’de bulunan 17 inç dikey ekranın aksine Model 3te, 15 inçlik yatay ekran bulunmakta.


Tesla Model 3 bu özellikleri ve daha birçok özelliği ile benzersiz bir elektrikli otomobil olarak karşımıza çıktı. Gerek fiyatı, gerek özellikleri, gerek tasarımıyla oldukça dikkat çekti ve takipçilerin beğenisini kazandı. İnsanlarda heyecan uyandıran bu otomobil kullanıcılarından da olumlu değerlendirmeler alıyor. Ancak bu özellikler arasında en şaşırtıcı olan ise akıllı telefonunuzu aracın anahtarı olarak kullanabiliyor olmanız.
Araç, kimliğinizi iletmek, kilit açmak ve aracın çalıştırıp durdurmak için akıllı telefonunuzdaki Tesla uygulamasını kullanıyor. Model 3, cihazınızla iletişim geçip orada olduğunuzu anlayabilmesi için Bluetooth LE’yi kullanıyor.


Model 3‘te, Tesla tasarımları arasında daha önce olmayan şeyler de var. Bilindiği üzere fiziksel düğmelerin asgariye indirilmesi ve gösterge panelinin kaldırılması gibi teknik özellikler Model 3 ile ilk kez karşımıza çıktı.

Tesla Arabaları Türkiye’ye Ne Zaman Girecek

Önceki Yazı

Model Y Beklenenden Daha Erken Geliyor

Sonraki Yazı

Dikkatini çekebilecek diğer yazılar

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Blog