Blog

Model Y Beklenenden Daha Erken Geliyor

0
Sizlere Tesla Model Y serisini anlatırken bir çok alanda da bilgiler veren yazımız sayesinde Model 3 üzerindeki farklarını anlatacaksınız.

Bilindiği üzere Tesla, geçtiğimiz aylarda yeni crossover tarzında bir elektrikli otomobil üzerinde çalıştığının duyurusunu yapmıştı. Model Y olarak tabir edilen yeni otomobilin firmanın şu ana kadar ürettiği tüm modellerden tamamen farklı olacağı ifade edilmişti. Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar , Model Y olarak isimlendirilen yeni otomobilin Tesla‘nın diğer araçlarından pek farklı olmayacağının göstergesi.


Model Y’nin yollara daha erken çıkabilmesi için daha önce tanıtımı yapılan Model 3‘e benzeyen bir yapıda olacağını açıklayan Elon Musk, bu durumu şirket yöneticileri ile görüştüğünü ve tamamen farklı bir Model Y düşüncesinin fazlasıyla çılgınca ve heyecan verici olduğunu ifade etti.
Tesla’nın daha çok üretim yapabilmesi amacıyla Elon Musk, araca yerleştirilecek olan kabloların miktarını azaltmak için 12 volt değerinde olan pil mimarisinden vazgeçeceğini ifade etmişti. Elon Musk, Tesla’nın üretim sayısını arttırmaktan henüz vazgeçmiş değil. 


Model Y konusunda en baştan bir yapı tasarlamak, Tesla için haliyle oldukça maliyetli bir proje olacaktı. Bu nedenle Model Y, Tesla’nın eski araçlarından izler barındıracak ve üretim aşamasında kullanılacak bileşenlerin Model 3 ile benzerlik göstereceğinin altı çiziliyor.Tesla Model Y‘nin üretim tarihi 2019 yılının sonu olarak gösteriyor. Diğer yandan heyecanla beklenen Tesla Model Y‘nin fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmamakta. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Tesla 3, Akıllı Telefonlardaki Uygulamayla Yönetilebiliyor

Önceki Yazı

Tesla Model X

Sonraki Yazı

Dikkatini çekebilecek diğer yazılar

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Blog