Blog

Elon Musk’tan Yeni Model Y Açıklaması

0

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin gündemdeki yeni crossover aracı Model Y’nin 2020 yılında üretime gireceğini söylerken iddiasını sürdürdü, aracın bir üretim devrimi getireceğini ifade etti.

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin yeni crossover aracı Model Y hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şirketin Kasım 2019’da Model Y üretimine başlayacağı yönündeki iddiaları ve yapılan haberleri reddeden Elon Musk, yeni modellerini ancak 2020 yılında üretime sokabileceklerini söyledi.
Tesla’nın yeni otomobili Model Y’yi Fremont’ta yer alan fabrikasında üretmeyi planlamadığını da sözlerine ekleyen Musk, en geç bu yılın dördüncü çeyreğine kadar yeni fabrikalarının kurulacağı yeri açıklayacaklarını, bunun da yıl sonuna kadar Model Y’nin onaylanacağı anlamına geldiğini ifade etti.

Tesla hakkında tüm merak ettiklerinizi sizlere tesla model Y üzerinde açıklıyoruz.


Geçtiğimiz Şubat ayında Model Y üretim planlarını 3 ile 6 ay içinde açıklayacaklarını belirten Musk, şirketin bu yıl içinde Model Y programı için yatırımlarına başlayacağını söylemişti. Bugünkü açıklamasında söz konusu yatırımların başlamış olduğunu dile getiren Tesla CEO’su, bu yatırımların düşük bütçeli olduğunu ve gelecek yıla kadar artmayacağını söyledi.
Tesla’nın Model 3 için uyguladığı üretim süreci son derece yavaş işlediği için şirketin başına ciddi sorunlar açmıştı. Fakat Elon Musk bugün gerçekleştirdiği açıklama ile 2020 yılında üretimine başlanacak Model Y’nin ‘bir üretim devrimi’ getireceğini söyledi. Bu açıklama, Tesla’nın yaptığı hatalardan ders aldığını göstermekte.
Diğer yandan elde edilen ilgiler Elon Musk’ın, Tesla Y üretiminde daha az kablo kullanmayı planladığı yönünde. Bunun nedeni ise daha az kablo bulunmasının üretim konusunda daha fazla otomasyona izin verecek olması. Yani daha otomatik işleyen bir üretim hattı, Tesla’nın Model Y üretimini basitleştireceği ve sürecin daha sorunsuz işleyeceği anlamına geliyor.
Yapılan açıklamalarla global pazar ve sektör takipçilerinin ilgisini çeken Tesla, yeni aracıyla heyecan uyandıracak gibi görünüyor. Tesla takipçilerinde Model X ve Model S‘ten sonra büyük beklenti oluşturan Model Y, şimdiden hakkında durmaksızın habeler yapılan bir araç olmayı başardı. Bu konuda Tesla ve CEO’su Elon Musk’ın yatırım ve son zamanlarda medyada büyük yer bulan ekonomik krizi yönetimini de es geçmemek lazım. Yapılacak yeni açıklamalar ve 2020’de üretime girecek Model Y’yi merakla beliyoruz.

Tesla Model X

Önceki Yazı

Elon Musk: Tesla Roadster Daha Başlangıç

Sonraki Yazı

Dikkatini çekebilecek diğer yazılar

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Blog