Blog

Elon Musk’tan Tesla Q3 ve Q4 İle İlgili Açıklama Geldi

0
Tesla Q3 ve Tesla Q4 hakkında tüm detayları ve modeller arasındaki incelikleri anlattığımız bu yazımızda sizlere piyasadaki Tesla'nın gidişatını anlatıyoruz.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Twitter hesabında paylaştığı bir tweet’te Tesla’ya dair planlarından bahseden Elon Musk, attığı bir tweet’i ile şirketinin piyasaya alım oranını %2 arttıracağını ifade etti.

Tesla Q3 ve Tesla Q4 hakkında tüm detayları ve modeller arasındaki incelikleri anlattığımız bu yazımızda sizlere piyasadaki Tesla’nın gidişatını anlatıyoruz.


Bu yıl oldukça zor dönemler ve çalkantılı bir kaç ay geçiren, hatta hakkında iflas haberleri dahi çıkartılan Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, bu hafta içerisinde attığı bir tweet ile şirketinin borsadaki değerini bir kademe arttırmayı oldukça net şekilde başardı. Atmış olduğu tweet’te şirketin bu yıl üçüncü ve dördüncü çeyrekte kârlı bir nakit artışı göstereceğinden emin olduğunu ifade eden Elon Musk, özellikle Tesla Model 3 üretimine doğrudan ilgilenerek el attığını ve hedef olarak haftalık üretim miktarını 2.500 araca yükselteceğini ifade etti. Bu açıklama ise Tesla’nın hisselerinde %2’lik bir alım artışı olacağını belirterek gerçekleşmesi zaten beklenen yükselişin sinyallerini verdi
Bunun yanında şirketin yaptığı bir analiz daha bulunmakta…


Vizyoner firma Tesla’nın Wall Street analistleri ile gerçekleştirdiği ve sonuçları merakla beklenen toplantıda, şirketin 3 aylık periyotlar halinde kar marjını ve üretim kapasitesini arttıracağı resmi olarak kesinlik kazandı. Fakat bu gelişimin gerçek anlamda şirkete ne zaman yansıyacağına dair kesin bir tarih vermekten kaçınan Elon Musk, 2018 yılı içerisinde, senenin ortalarına doğru ‘Tesla Model 3’ araçlarının üretim miktarını 5.000 çıkarmak istediğini de net bir dille ifade etti.


Bilindiği üzere son dönemde Tesla araçlarıyla ilgili negatif gelişmeler şirketin kapasite olarak Ford’un gerisinde kalmasına sebebiyet vermişti. Ancak Tesla’nın 123.000 Model S aracını gönüllü olarak toplattığını, ek olarak Tesla üstüne yıkılan otopilot kazasını düşünürsek, şirketin yine de oldukça iyi durumda olduğunu ve bu kriz dönemini en iyi şekilde atlattığını rahatlıkla söyleyebiliriz.


Elektrikli araba sektörüne yeni bir soluk getiren vizyoner firma Tesla ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız.

Elon Musk: Tesla Roadster Daha Başlangıç

Önceki Yazı

Tesla’nın Yeni 4×4 Aracı Model Y

Sonraki Yazı

Dikkatini çekebilecek diğer yazılar

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Blog